Mikołaj Jakub Wysiecki - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Mikołaj Jakub Wysiecki

Mieszkaniec ulicy Kołobrzeskiej, prywatnie szczęśliwy mąż i tata pięcioletniej córeczki, zawodowo od kilku lat jestem nauczycielem w gdańskich szkołach oraz managerem w rodzinnej firmie. Ukończyłem dwa kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim – historię oraz politologię. W 2016 roku głosami mieszkańców Przymorza Wielkiego zostałem wybrany do Rady Dzielnicy I kadencji. W Radzie Dzielnicy skupiłem się na działaniach na rzecz szkół i przedszkoli oraz na edukacji prawnej seniorów. W kręgu moich działań znajdowały się również sport (młodzieżowe turnieje siatkówki oraz piłki nożnej) jak i bezpieczeństwo. W ramach budżetu obywatelskiego zgłaszałem projekt „bezpieczna ulica – bezpieczna dzielnica”, który przewiduje doświetlenie i poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych w naszej dzielnicy.

W nowej kadencji chciałbym się skupić na:
- Wspieraniu placówek oświatowych na Przymorzu Wielkim w zakresie doposażenia.
- Dalszej edukacji prawnej seniorów przy współpracy z Pomorską Izbą Adwokacką.
- Poprawie bezpieczeństwa w okolicach przejść dla pieszych i doświetleniu ulic i chodników.
- Budowie małej infrastruktury – kontynuowanie stawiania ławek, śmietników i nasadzeń zieleni.
- Wspieraniu inicjatyw związanych z nadaniem nazwy wskazanej przez mieszkańców dawnej ul. Dąbrowszczaków.
- Konsultacjach społecznych w sprawach ważnych dla mieszkańców .
- Monitorowaniu sprawy tzw. „Bulwaru Zielonego”, czyli poszerzonej ulicy Czarny Dwór. Nowa inwestycja powinna być jak najbardziej przyjazna dla mieszkańców dzielnicy.
- Działaniu mającym na celu powstanie Zespołu Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w dawnym gimnazjum nr 19 koło Zielonego Rynku.  Będzie tam możliwość załatwienia spraw urzędowych dla mieszkańców dzielnicy w tzw. „jednym okienku”.

Pozostaję do Państwa dyspozycji i w razie wszelkich pytań proszę o kontakt: mikolaj.wysiecki@gmail.com lub tel. 503381058
Proszę o Państwa głos 24 marca – miejsce na liście nr 31:

Wróć do spisu treści