Krzysztof Kolatzek - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Krzysztof Kolatzek

Razem z Ojcem który w poprzednim roku został wybrany do Rady  Seniorów działamy społecznie jak wolontariusze bez wynagrodzenia dla mieszkańców naszej dzielnicy od kilkunastu lat. Zawodowo jako fachowcy budownictwa i przemysłu.
Pasjonujemy się sportem .Jestem maratończykiem ,ultra maratończykiem na trasach 100-150km i ambasadorem festiwalu biegowego w Krynicy zdrój. Kolejny raz prosimy o poparcie w głosowaniu na Radnych Dzielnicy Przymorze Wielkie.
Jesteśmy inicjatorami, organizatorami powstania Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie. Tylko kilka naszych dokonań z lat ubiegłych i jako radny w radzie dzielnicy  więcej na stronie Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100012354884879
1) Przez złożenie mego wniosku do Zarządu Dróg i Zieleni Całkowita wymiana asfaltowej nawierzchni na nową na ulicy Jagiellońskiej .
2) Doprowadziliśmy do udostepnienia i całkowitego odnowienia Alei Brzozowej w parku Reagana, ciągnącej się od ul .JPII do ul. Kaplicznej w Jelitkowie .
3) Od ulicy Jagiellońskiej odcinek Alei Brzozowej był zagarnięty przez dewelopera osiedla neptun park i ogrodzony .Odzyskaliśmy go dla mieszkańców naszej dzielnicy i udostępniliśmy.
4) Większość dróg rowerowych na przymorzu powstała dzięki naszym wnioskom pismom, naszej inicjatywie i zabiegom o ich utworzenie. A dzięki kolejnym naszym projektom w budżecie obywatelskim 2019 powstaną kolejne 3 drogi rowerowe nad morze Na Obrońców Wybrzeża ,na Jagiellońskiej, Dąbrowszczaków ,miedzy blokami Leningradzkim od ulicy Kołobrzeskiej . Jednocześnie zostaną wyremontowane chodniki.
5) W imieniu mieszkańców napisaliśmy i promowaliśmy w budżecie obywatelskim budowę bezpłatnego  kortu do tenisa.
6) Co roku składamy najwięcej wniosków do budżetu obywatelskiego ,zawsze któryś wygrywa, jednocześnie ,pomagamy innym wpisaniu wniosków. Informujemy mieszkańców gdzie mogą głosować i utworzyliśmy dodatkowy punkt głosowania w siedzibie rady dzielnicy.
7) Dla emerytów i wszystkich mieszańców na nasz wniosek w dzielnicy Przymorze Wielkie zostało w bibliotekach zorganizowane kilkadziesiąt spotkań i warsztatów oraz imprez kulturalnych.
8) Promujemy zdrowe odżywianie .Wprowadziliśmy i obsługiwaliśmy  Blendero-Rowery najbardziej popularne na  festyny  dla mieszańców organizowane przez rade dzielnicy. Każdy może na rowero-blender wykręcić dla siebie zdrowe koktajle i otrzymać je bezpłatnie.
9) Promujemy aktywność sportową. Wywalczyliśmy i sprowadziliśmy dla mieszańców największą sportową i najbardziej popularną w Gdańsku imprezę biegową dla dzieci rodziców i wszystkich " Biegi na dzielnicach" w której mieszkańcy mogli brać udział bezpłatnie.
10) W minionej kadencji jako wolontariusze poświeciliśmy kilka tysięcy godzin własnego czasu wolnego. By zdobyć pieniądze dla naszej dzielnicy które zostały przeznaczone na inwestycje w dzielnicy i aktywne spędzanie czasu dla mieszkańców bezpłatnie.
11) Wspólnie z Małgosią Tuwalska napisaliśmy projekt „Biegaj bez kontuzji” Treningi dla poczatkujących który jest od połowy lutego realizowany przez Gosir w Gdańsku.
12) Wywalczyliśmy dla mieszańców drewniane wiaty w parku Reagana ,w których można usiąść przy stole, odpocząć ,cos zjeść schować się przed deszczem itp.
13) Wywalczyliśmy dla mieszańców drewniane wiaty w parku Reagana ,w których można usiąść przy stole, odpocząć ,cos zjeść schować się przed deszczem itp.
14) Na nasze wnioski zostały zamontowane urządzenia do ćwiczeń rekreacyjnych w parku Reagana.
15) Aktywnie jako wolontariusze organizowaliśmy i braliśmy udział w akcjach charytatywnych i czynach społecznych .
16) Jesteśmy inicjatorami utworzenia domu sąsiedzkiego w dzielnicy przymorze wielkie. Pierwszym etapem jest powstanie klubu majsterkowicza dostępnego dla wszystkich wzorowanego na "Męskiej Chacie" który zostanie otwarty na wiosnę, na ulicy Jagiellońskiej przy dawnym gimnazjum.
17) W  połowie roku zacznie być realizowany nasz innowacyjny edukacyjny projekt w skali kraju ,nauki udzielania pierwszej pomocy!!Bezpłatnie dla wszystkich mieszańców Gdańska.
18) Popieraliśmy i wspieraliśmy wnioski innych radnych i inicjatywy
19) Zimna mgiełka w parku Reagana latem 2018 tez została postawiona na nasz wniosek.
W następnych latach kadencji 2019 - 2024 jak poprzednio będziemy walczyć o jak najwięcej inwestycji w naszej dzielnicy.
1)O utworzenie domu sąsiedzkiego i punktu obsługi mieszkańców w naszej dzielnicy. W domu sąsiedzkim będą różnego rodzaju warsztaty i kluby dostępne dla mieszańców , kółka zainteresowań, oraz punkt obsługi mieszańców.
2) Przywrócimy przejście dla mieszańców miedzy przychodnią a dawnym parkingiem obecnie zagrodzone przez budowę szkoły Montessori.
3) Zagospodarujemy teren za przychodnią na ulicy Jagiellońskiej .Mieszkańcy zadecydują co jakiej inwestycji chcą w tym miejscu.
4) Poidełko czyli kranik z czystą woda do picia dla wszystkich z miską dla zwierząt  w parku Reagana w krainie zabawy i na osiedlu w kilku miejscach.
5)Dokończenie oświetlenia Alei Brzozowej w parku Reagana.
6)Kolejne urządzenia do ćwiczeń w parku Reagana i do spędzania czasu wolnego w Parku Reagana i na osiedlu.
7)Utworzenie kolejnego klubu majsterkowicza w dzielnicy i zwiększenie jego powierzchni .
8)Jeśli będą odpowiednio długo mrozy utworzenie osiedlowego bezpłatnego lodowiska w zimie.
9)będziemy wnioskować o kolejne dotacje dla bibliotek na działalność kulturalna dla wszystkich mieszkańców bo były bardzo popularne.
10) Popieramy kontrakt dla naszej dzielnicy  stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska. Miedzy innymi kolejne drogi rowerowe, Więcej bezpiecznych przejść dla pieszych przez ul. Obrońców Wybrzeża• Miejsca parkingowe na placu przy ulicach Jagiellońskiej i Dąbrowszczaków
•Windy w bibliotekach
•Centrum Aktywności Lokalnej – Dom Sąsiedzki w budynku po Gimnazjum nr 19
•Oświetlenie placu przy Szkole Podstawowej nr 76 i wiele innych….
11)Zaniedbane miejsca w naszej dzielnicy doprowadzimy do zagospodarowania uatrakcyjnienia ich dla mieszkańców.
12)Nowe chodniki i ławki ,ułatwienia dla nie pełnosprawnych i seniorów.
13)Będziemy walczyć jak w latach poprzednich o remonty chodników i doprowadzenie do sztandarów europejskich przejazdów rowerowych. Likwidacji fuszerek jak na ulicy Kołobrzeskiej.
14)Utworzymy i będziemy popierać wszystkie inicjatywy zdrowego odżywiania ,oraz by mieszkańcy mieli jak największy wybór aktywności sportowych w naszej dzielnicy
15)Nadal  będziemy prowadzić działania na rzecz mola w parku Jelitkowskim z dawną siedzibą domu zdrojowego i zakończony molem 150 metrowym, zapleczem łazienek, przebieralni. Od Mola prowadziła promenada do domu zdrojowego. W Parku tym na nasz wniosek został wymieniony chodnik od potoku Jelitkowskiego 600 metrów całym  placu przed dawnym domem zdrojowym został odnowiony przez położenie nowych płyt  .  Park Reagana zaniedbania w postaci , ławki zgniłe, spróchniałe, w stanie rozpadu wymagają wymiany .
Razem z Tatą mamy bardzo wiele pomysłów i planów do realizacji w dzielnicy i jesteśmy chętni do współpracy ,ze wszystkimi ,którzy chcą integracji mieszkańców nasze dzielnicy.

Wróć do spisu treści