Koperty Życia - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Koperta Życia
Zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy do bezpłatnego odbierania KOPERT ŻYCIA.

Dedykowana seniorom, osobom niepełnosprawnym czy przewlekle chorym - może uratować życie! Dzięki wypełnionej ankiecie, która zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia, lekach, uczuleniach, którą wkładamy do koperty, a kopertę - tak, tak, to nie pomyłka - do lodówki. I magnesu, który przyczepiamy do drzwi lodówki - ratownicy medyczni wiedzą, gdzie szukać ratujących niejednokrotnie życie informacji.

Kopera życia znaleziona przez ratownika wezwanego do domu chorego w stanie zagrożenia życia, gdy właściciel koperty nie będzie w stanie samodzielnie udzielić informacji na temat swojego stanu zdrowia, chorób, przyjmowanych leków, stanowi nieocenioną pomoc dla lekarzy i ratowników medycznych. Pozwala służbom medycznym w szybki sposób zapoznać się z niezbędnymi informacjami o stanie zdrowia osoby chorej i podjąć szybkie działania ratujące życie.

KOPERTY ŻYCIA do odbioru są w siedzibie naszej Rady, w budynku po Gimnazjum nr 19 przy ul. Jagiellońskiej 5 w Miasto Gdańsk, w każdą środę w czasie dyżurów radnych w godz. 9:00-11:00 i 17:00-19:00.
Wróć do spisu treści