Droga zielona teraz Bulwar zielony - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
23.03.16 r. na zaproszenie Biura Rozwoju Miasta mieliśmy możliwość uczestniczenia w spotkaniu na temat ramy komunikacyjnej, gdzie na potrzeby wizerunkowe Miasta do tej pory nazywaną Drogą Zieloną nazwano Bulwarem Zielonym.
Najbardziej kontrowersyjny okazał się odcinek w pasie nadmorskim. Wyraziliśmy obawy mieszkańców Przymorza. Według zapewnień ma powstać jedna jezdnia ze skrzyżowaniami co 500 metrów i przejściami dla pieszych (obecne przejścia które istnieją) - to jeden z elementów gwarantujących zachowanie miejskiego charakteru tej drogi.
Wiesław Bielawski zaznaczył jednocześnie, że jest to ostatnia szansa na otrzymanie wsparcia z Unii Europejskiej na realizację tak dużej inwestycji, a miasto samo nie jest w stanie sfinansować jej budowy. Jak się okazało, uczestnicy spotkania nie otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytanie dotyczące programu z jakiego miasto otrzyma środki.

Więcej na ten temat:
gdansknonstop.pl

gdansk.pl
Zapraszamy 22 kwietnia 2016 roku w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 na SYMPOZJUM NAUKOWO - GOSPODARCZE - INWESTYCYJNY GDAŃSK - TUNEL DROGOWY POD MARTWĄ WISŁĄ - PODSUMOWANIE PROGNOZA INWESTYCYJNA GDAŃSKA DO 2020 ROKU
  • Komunikat o Sympozjum.pdf (pobierz)

     


  • Agenda sympozjum.pdf (pobierz)

  •  


    Wróć do spisu treści