Do przerwy 0-1 Mikołaje - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
„Do przerwy 0:1”

W Gdańsku Mikołaje zagrają w piłkę nożną 16 grudnia na pograniczu Zaspy i Przymorza.

Tradycyjnie w grudniu na boisko wybiegną uczestnicy turnieju dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”. To już ostatnie w tym roku zawody, dlatego tym bardziej warto w nich uczestniczyć.

- Gdański turniej, to już taka nasza mała tradycja, a ten Mikołajkowy jest dla nas szczególny, bo w tym czasie wszyscy już czekamy z utęsknieniem na święta Bożego Narodzenia, niektórzy z nas zapewne spodziewają się też prezentów pod choinką. Gdańska Fundacja Dobroczynności już taki prezent otrzymała. W ostatnim czasie dołączyli do nas z pomocą w organizacji  zawodów Miasto Gdańsk oraz Fundacja Lotos. Dodatkowa pomoc nadeszła także z Sieci Merco. My rozdamy nasze prezenty 16 grudnia - puchary i medale - dla najlepszych drużyn, zawodników oraz dla tych, którym bliska jest postawa fair play - mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator „Do przerwy 0:1”.

Zima zazwyczaj nie rozpieszcza. Może sypnąć śniegiem, ale na pewno będzie zimno, stąd organizatorzy zadbali o dodatkowy element - kuchnia polowa.
- Podczas grudniowych turniejów bywało różnie, nie zawsze pogoda nas rozpieszczała. Graliśmy w śniegu, podczas deszczu, a nawet towarzyszył nam słynny huragan Ksawery.

W trakcie najbliższego turnieju na jego uczestników czekać będzie ciepła i pożywna grochówka, czyli stały element mikołajkowych turniejów - przypomina Andrzej Kowalczys.
Do udziału w najbliższym turnieju zapraszamy 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce, rocznik 2005 i młodsi, rocznik 2002/2004, rocznik 1999/2001 i rocznik 1998 i starsi.

Zapisy od godz. 9.00 na stadionie przy ul. Meissnera 5 na Zaspie (stadion piłkarski pod dachem).
Część drużyn rozegra swoje zawody na terenie Zespołu Szkół nr 8 - pod chmurką.

Początek turnieju o godz. 10.00. Przypominamy, że zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun. Za udział w turnieju nie są pobierane żadne opłaty!

Turnieju nie udałoby się zorganizować bez licznego grona partnerów, do których należą: Miasto Gdańsk, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Gdański Ośrodek Sportu, Merkus, Merco,  Fundacja LOTOS, Torus, Alchemia, PZU Fundacja, Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego, City Football Club, Lechia, Medium, 2mgroup, Automobile, M1Fabrika, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Dobre Wiadomości, Stowarzyszenie Nasz Gdańsk, Kosycarz Foto Press.
Wróć do spisu treści