BO2017 - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Głosujemy.
Każdy gdańszczanin może oddać pięć głosów na projekty dzielnicowe, i może nimi swobodnie dysponować. To znaczy: może wszystkie oddać na jeden projekt bądź podzielić w inny sposób, na przykład oddając dwa głosy na jeden projekt i trzy na inny. Niekoniecznie trzeba głosować na projekty w swojej dzielnicy, każdy może także oddać jeden głos na projekt ogólnomiejski. Proszę zapoznać się z projektami, zastanowić się i oddać głosy.
Do 25 września trwa głosowanie na projekty zgloszone do Budżetu Obywatelskiego Gdańsk 2017.
Jako Rada Dzielnicy uruchamiamy punkt do głosowania w naszej siedzibie przy ul. Jagiellońskiej 5.
Czekamy na mieszkańców we
wtorek (13 i 20.09),
w środę (14 i 21.09) oraz w
czwartek (15 i 22.09) w godz. 9:00-11:00 oraz 17:00-19:00.
Poniżej link do strony aby zagłosować oraz projekty z naszej dzielnicy.

Nr projektuTytułLokalizacjaOpisSzacunkowy koszt
1"Uporządkowanie nawierzchni terenu zielonego oraz uregulowanie ciągów pieszych do parku im.Jana Pawła II i pętli tramwajowej
(ul.RZECZYPOSPOLITEJ,OPOLSKA, SZK.POD.nr 80,ZSO i GIMNAZJUM 18 Meissnera)"
"Tereny gminnych działek: nr 91/5 obręb 21 oraz 33/15 obręb 33.
"

"Opracowanie projektu, wykonanie ciągów pieszych o nawierzchni żwirowo-gliniastej, łączących pętlę tramwajową, park i sąsiednie szkoły i tereny mieszkaniowe, renowacja trawników przyległych do ww. alejek, posadzenie żywopłotu przy alejce dla bezpieczeństwa pieszych
Dzięki takiemu projektowi poprawi się WIZERUNEK szkół i  końcowej części osiedla Przymorze Wielkie.
Poprawi się też SPÓJNOŚĆ TERENU parku z bezpośrednio przylegającym do niego terenem zieleni.
Utwardzenie  ścieżek poprawi bezpieczeństwo poruszania się w okresie jesienno-zimowym. Znikną ""DZIKIE "" dróżki, zastąpione drogami głównymi ciągów pieszych. Ścieżka prowadząca od pętli tramwajowej do parku powinna zostać odgrodzona żywopłotem w celu odizolowania jej od sąsiadującej drogi dla samochodów .   
Takiej realizacji pomysłu od dawna brakowało w tej dzielnicy."

"Wyrównanie terenu, urządzenie trawnika i koszenie trawy  5zł/1m2
Posadzenie 10 krzewów z roczną pielęgnacją 10 x12 zł
Utwardzenie nawierzchni żwirkiem lub białym piaskiem 250zł\ m2

Razem ok. 400.000 zł"

2Plac Sportów Miejskich w Parku Reagana

Park Ronalda Reagana - szczegółowa lokalizacja do uzgodnienia

"Budowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego: plac do street workout, parkour, tor przeszkód, innowacyjny plac zabaw dla dzieci. Nawierzchnie: żwir, piasek, poliuretan, tablica z regulaminem i instrukcją użytkowania.
Jest to inicjatywa wybudowania konstrukcji, która jest odpowiedzią na potrzeby osób trenujących sport rekreacyjnie i
amatorsko. Jest to obiekt, który łączy w sobie cechy jednocześnie siłowni zewnętrznych, placów zabaw jak i przyrządów do ćwiczeń siłowych lub toru z przeszkodami. Będzie to miejsce, które będzie nie tylko dobrym miejscem treningu indywidualnego, ale wokół którego z czasem będzie mogła powstać mała społeczność osób trenujących rekreacyjnie."
490 000 zł

3Książka pod ręką.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, filia biblioteki przy ul. Obrońców Wybrzeża 2

Zlokalizowana przy ul. Obrońców Wybrzeża, Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, cieszy się bardzo dużą popularnością. Z placówki korzystają nie tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Dzięki naukowemu charakterowi placówki, miejsce to jest licznie odwiedzane przez młodzież szkolną i akademicką. Celem realizacji zadania jest powiększenie oferty poprzez zakup około stu nowych książek. Ułatwi to dostęp do niektórych ciężko dostępnych wydań, oraz poszerzy bazę dostępnych pozycji.5000 zł - Około sto nowych pozycji wydawniczych.

4Pomoc dla kotów wolno żyjących na terenie dzielnicy Przymorze Wielkie

Teren dzielnicy Przymorze Wielkie

"Na terenie dzielnicy Przymorze Wielkie  żyje wiele kotów wolno żyjących, które dawniej zamieszkiwały głównie piwnice bloków i falowców. W ostatnich latach prawie wszystkie spółdzielnie i wspólnoty zamykają okienka piwniczne przed kotami,  część z nich zamieszkuje stawiane budki dla kotów, część nie ma się gdzie podziać gdyż nie wszystkie spółdzielnie zgadzają się na stawianie budek. Jest znaczna nadpopulacja kotów, którą należy zmniejszyć poprzez sterylizacje i kastracje. Wiele kotów wymaga leczenia, odpchlenia i odrobaczenia. Potrzebne są też środki na karmę dla kotów.
W pasie nadmorskim, wzdłuż promenady również bytują koty, które mają trudną warunki bytowania i celowym jest ich dokarmianie szczególnie zimą, leczenie oraz sterylizacje i kastracje.
Konieczne jest w realizacji zadania rozpowszechnienie informacji o możliwej pomocy dla kotów oraz zatrudnienie osoby zmotoryzowanej,  wyposażonej w sprzęt (klatka-łapka, transportery), która mogłaby odławiać i transportować koty.
"
"Szacowany sumaryczny koszt to 50 000zł
- zakup karmy dla kotów: 1000kg x 15zł = 15 000zł
- sterylizacje i kastracje kotów, leczenie, odrobaczenie, odpchlenie - średnio 150zł/  szt. x 170 = 25 500zł
- praca osoby monitorującej, odławiającej i transportującej koty oraz koszty paliwa - 9 500zł"

5Skwer Olsztyńska - teren dawnego boiska -  PO RAZ TRZECI!

Gdańsk Przymorze Wielkie,, ul. Olsztyńska fragment działki nr 62/91 obr. 21

"Skwer Olsztyńska to propozycja stworzenia miejsca służącego mieszkańcom Przymorza i przyległych osiedli, skierowana do szerkiego grona mieszkańców. Główną ideą projektu jest zaspokojenie potrzeb różnych grup społecznych, bowiem skwer zapewni:
1.PARKING ( preferowane 4 rzędy miejsc parkingowych) służący mieszkańcom i przyjeżdżającym do kościoła św. Brata Alberta
2. PLAC ZABAW DLA DZIECI - w okolicy takiego brak. W erze propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia stwarzamy miejsce do zabaw, uprawiania sportu i integeracji wśród najmłodszych
3. STREFA REKREACJI -nasadzenie zieleni i montaż ławek, miejsce odpoczynku po pracy dla dorosłych, spędzania czasu z rodziną i z integracji z sąsiadami. "
"1. Parking
2. Plac zabaw
3. Zieleń
4. Inne elementy: ogrodzenie, oświetlenie, ławki, nasadzenie zieleni, projekt budowlany
RAZEM 550 000 zł
"

6"MODERNIZACJA ISTNIEJĄCEGO CIAGU PIESZEGO-BULWAR, NA CIĄG PIESZO-ROWEROWY. II-GI ETAP PROJEKTU OBYWATELSKIEGO NR 5/13 - 2015.
DZIAŁKA 4/20 OBREB 17"

"BULWAR PIESZY NA ODCINKU OD UL. CHŁOPSKIEJ (WYLOT Z TUNELU POD UL. CHŁOPSKĄ) W KIERUNKU UL. DABROWSZCZAKÓW Z POŁĄCZENIEM DO PARKU REGANA. BULWAR POŁOŻONY W CIĄGU HISTORYCZNEJ OSI WIDOKOWEJ Z PARKU OLIWSKIEGO NA ZATOKĘ GDAŃSKĄ.
I-SZY ETAP O DŁUGOŚCI 380 M. ZREALIZOWANO W 2015 ROKU W RAMACH PROJEKTU OBYWATELSKIEGO NR 5/13-2015. DZIAŁKA NR 4/20 OBRĘB 17"

"DOKOŃCZENIE ZADANIA ""MODERNIZACJA ISTNIEJĄCEGO CIĄGU PIESZEGO-BULWAR, NA CIĄG PIESZO-ROWEROWY"".
II-GI ETAP PROJEKTU OBYWATELSKIEGO NR 15/13 - 2015.
TEREN PO 40 LETNIEJ EKSPLOATACJI WYMAGA GRUNTOWNEGO REMONTU, OBECNA NAWIERZCHNIA STANOWI ZAGROŻENIE BEZPIECZEŃSTWA DLA PIESZYCH. DOKOŃCZENIE WYMIANY NAWIERZCHNI I ZAMIESZCZENIE PIKTOGRAMÓW (DLA ROWERZYSTÓW) UATRAKCYJNI TEN TEREN ORAZ BĘDZIE POŁACZENIEM ŚCIEŻKI ROWEROWEJ Z PARKU REGANA DO ŚCIEŻKI ROWEROWEJ PRZY UL. CHŁOPSKIEJ I DOKOŃCZY PROJEKT NR 5/13 Z 2015 ROKU."

"CIĄG PIESZY-BULWAR, KTÓREGO DOKOŃCZENIE POŁĄCZY CIĄG PIESZO-ROWEROWY OD UL. CHŁOPSKIEJ DO PARKU REGANA. ZADANIE ""MODERNIZACJA ISTNIEJĄCEGO CIĄGU PIESZEGO-BULWAR, NA CIĄG PIESZO-ROWEROWY"", PRZYJĘTY DO REALIZACJI NA 2015 ROK W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NR 5/13-2015, Z UWAGI NA KOSZTY ZOSTAŁ PODZIELONY NA 2 ETAPY.
I-SZY ETAP O DŁUGOŚCI 380 M. ZREALIZOWANO W 2015 ROKU, POZOSTAŁ DO REALIZACJI II ETAP Z POŁĄCZENIEM DO PARKU REGANA.
KOSZT SZACOWANY 500 000PLN"

7"Aktywne spacery z wózkami w Parku Prezydenta Ronalda Reagana
"

Park Prezydenta Ronalda Reagana

Organizacja aktywnych spacerów na terenie Dzielnicy-Przymorze Wielkie -jednorazowo dla 10-15 rodziców dzieci do 3 roku życia. Treningi mają na celu budowanie pozytywnych wzorców zdrowego i aktywnego stylu życia, ponad to wspierają aktywizację i integrację rodziców we wczesnym okresie rodzicielstwa. Zajęcia te polegają na ćwiczeniach fizycznych, które rodzic pod okiem instruktora wykonuje podczas spaceru, wykorzystując wózek, a także inne dostępne podczas spaceru przyrządy. Takie zajęcia ruchowe dają możliwość (przede wszystkim matce) wyjścia z domu i zaburzenia rutyny, w której nie zawsze czuje się ona komfortowo. Możliwość regularnego uczestniczenia w zajęciach oraz znalezienie się w gronie o podobnych problemach, pozwala na niwelację stresu towarzyszącemu opiece i wychowaniu małego dziecka. Ponad to zajęcia ruchowe przyczyniają się do poprawy formy oraz sylwetki, a tym samym do wzrostu pewności siebie oraz samozadowolenia. Taki stan ma pozytywny wpływ na dziecko oraz całą rodzinę.

"Koszty wynagrodzenia. Wynagrodzenie trenera: 123 zł brutto za trening.
40 treningów x 123 zł = 4920 zł (1 trening tygodniowo przez 10 miesięcy).
Koszt promocji projektu - 500 zł.
Suma: 5420 zł
"

8Placyk dla dzieci z rolkami i wrotkami dla bloków Rzeczypospolitej i Opolska - elipsa.

obręb 21 Nr działki 91/5  przy Rzeczypospolitej 11

Między blokami jest dość miejsca na taki pomysł/ inwestycję . Na razie jest tam resztka betonowego boiska z lat 80 zarośnięta trawą oraz popękana i straszy .I właśnie tam brakuje takiego ożywienia w tym miejscu. Projekt zakłada rozebranie istniejącej nawierzchni i założenie nowej.

115 000 zł

Wróć do spisu treści