Aneta Wioleta Pierzchała - Tolak - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Aneta Pierzchała-Tolak

 Z Gdańskiem związana jestem od 15 lat i tu widzę swoją przyszłość.
Całe swoje dorosłe życie działam w organizacjach pozarządowych. Jestem założycielką stowarzyszeń i fundacji. Doradzam, wspieram i pomagam w rozwoju.
Pełnię funkcję szkoleniowca w zakresie zarządzania projektami, wprowadzania zmiany społecznej, dostępu do informacji publicznej. Od roku jestem związana zawodowo z działaniami w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów.
Od 3 lat pełnię funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców przy Przedszkolu Tęczowym nr 57.
Przez 10 lat pracowałam w gdańskiej spółdzielczości mieszkaniowej, m.in. na stanowisku kierownika działu zasobów użytkowych. Dzięki temu doświadczeniu poznałam problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy Gdańska.
Specjalizuję się w zarządzaniu projektami – społecznymi, innowacyjnymi i edukacyjnymi.
W wolnym czasie rozwijam swoje hobby, robiąc notatki graficzne.
Uwielbiam planować, porządkować, organizować wydarzenia, wdrażać, informować, przemawiać, mieć kontakt z drugim człowiekiem. Wierzę, że można sprawnie i efektywnie zarządzać nie tylko projektami IT, a turkusowe odcienie zarządzania staną się standardem w biznesie.
Przymorze Wielkie – miejscem rozwoju inicjatyw społeczno-gospodarczych, przestrzeń dla relaksu, rodziny, współpracy
Na Przymorzu chciałabym zadbać o rodziców – wspierając ich w procesie wychowawczym, budując szeroką koalicję organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, kultury i sportu oraz firm nastawionych na rozwój rodziny rozumianej bardzo szeroko, w dialogu międzypokoleniowym, w nurcie Porozumienia bez przemocy.
Z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą w zakresie budowania partnerstw, koalicji na rzecz zmiany, kontroli społecznej oraz rozwoju organizacji.
Przez ponad rok związana byłam z projektem Ruggedised (www.ruggedised.eu) – rozwój Gdańska jako miasta smart. Wierzę, że rozwiązania zaproponowane w Umea, Rotterdamie czy Glasgow, jak również w Warszawie, Bydgoszczy, Wiedniu czy Berlinie są możliwe do wdrożenia pilotażowo nie tylko w ścisłym centrum, ale również właśnie w dzielnicy Przymorze Wielkie. SMART DZIELNICA
Zależy mi, by Rada Dzielnicy aktywnie uczestniczyła w podejmowaniu decyzji dotyczących Dzielnicy – m.in. w zakresie planowania uruchomienia placówek oświatowych w miejscu tych wygaszanych. Ważne jest, by to Rada Dzielnicy była informowana o planowanych inwestycjach drogowych i innych realizowanych m.in. przez spółki miejskie – tak by przy okazji takich działań móc wdrożyć te zaplanowane przez Mieszkańców.
Chcę kontynuować działania rozpoczęte przez Radę Dzielnicy poprzedniej kadencji, dotyczące:
• oświetlenia przy Szkole Podstawowej nr 80,
• poprawy komunikacji wewnętrznej dzielnicy po wydłużeniu trasy autobusu 139,
• współpracy ze PSM Przymorze w Gdańsku oraz wspólnotami mieszkaniowymi w celu wspólnego wypracowania wizji rozwoju dzielnicy,
• Domu Sąsiedzkiego jako miejsca będącego swoistym inkubatorem inicjatyw społecznych i ekonomicznych dzielnicy,
• nadania „innej – społeczno-rozrywkowej twarzy” ul. Kołobrzeskiej, w części od ul. Chłopskiej ku morzu.

Wróć do spisu treści