Agnieszka Grażyna Dolińska - Kowalska - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Agnieszka Dolińska-Kowalska (35 lat).

Urodziłam się i wychowałam w Krakowie. Nie pochodzę z Przymorza, jednak od 17 lat właśnie tu jestem najszczęśliwsza. Tu założyłam rodzinę i wychowuję cudowne córki Zuzię i Hanię.
Ukończyłam studia wyższe na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Obecnie uczęszczam na studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej. Od 14 lat pracuję w banku. Moje zainteresowania są wszechstronne od psychologii i teatru do gotowania.
Swoją dzielnicę lubię przede wszystkim za ludzi, którzy mnie otaczają. Uśmiechnięte twarze, rozmowy o pogodzie podczas spaceru z psami i za widok radosnych dzieci w drodze do szkoły czy też na placach zabaw. Trzeba rozmawiać i pytać, to mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego im potrzeba. O problemach naszej dzielnicy słyszę od najbliższych sąsiadów i przyjaciół.
Proponuję:
• więcej spotkań kulturalnych i aktywizacyjnych dla środowiska seniorów
• konsultacje z dyrektorami i nauczycielami placówek oświatowych na terenie naszej dzielnicy odnośnie wspierania i pomocy uczniom, szczególnie tym w trudnej sytuacji materialnej
wspólne spotkania seniorów mieszkających od lat na Przymorzu z uczniami naszych szkół podstawowych, aby przekazywać młodszym wiedzę na temat naszej dzielnicy
wspólne działania sportowe dla mieszkańców : biegi, marsze lub morsowanie i joga na plaży bo "w zdrowym ciele zdrowy duch"
dbanie o otaczającą nas przestrzeń i krajobraz naturalny, bo one stanowią naszą siłę i przewagę nad innymi dzielnicami
Wróć do spisu treści